Haber Tahtası

Amerika da eğitim maliyetleri arttı.

amerika-da-egitim-maliyetleri-artti

Amerika da eğitim maliyetleri arttı.
07 Ağustos 2015 Cuma 16:54

Amerikalı aileler 2015-2016 öğrenim öğretim yılı için kesenin ağzını açtı. Sallie Mae’nin özel şirket tarafından üniversiteler için harcanan yıllık bütçe tutanağına göre 2014-15 senesinde aileler ortalama 24 bin 164 dolar harcadı. Geçtiğimiz yıla nazaran bu oran yüzde 16 nispetında arttı. Aileler son 5 yılda, öğrenime ilk defa bu kadar fazla bütçe ayırmış oldu. Buna en önemli sebep Amerikalıların iktisat mevzusundaki endişelerinin azalması olarak gösteriliyor.

 

Aileler, üniversiteye kaydoldukları çocuklarının toplam harcamasının yüzde 32’ sini kendi bütçeleri ile karşılıyor. Tahsil masraflarının yüzde 30’nun ise burslardan karşılandığı açıklandı. 800 aile ile telefonda yapılan araştırmaya göre tüketicinin, iktisat endişelerinin 8 yılın en düşük seviyesine gerilediğine dikkat çekildi.

 

Raporda, Amerikalı bütün aile gruplarının  Amerika da eğitim bütçelerini önceki yıla nazaran yüzde 25 oranda artırdığı anlatım edildi. Yüksek gelirli ailelerin bütçeleri ise orta gelirli ailelere nazaran 12 bin dolar artış gösterdi. 

Haber okunma sayısı: 1503Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ