Haber Tahtası

EKONOMİ

ABD'nin Bombardier kararı May'i hayal kırıklığına uğrattı

abdnin-bombardier-karari-mayi-hayal-kirikligina-ugratti Birleşik Krallık Başbakanı May, ABD Ticaret Bakanlığı'nın Bombardier şirketinin C serisi jetlerinin ithalatına yüzde 220 ek ithalat vergisi getirmesi karşısında hayal kırıklığına uğradı.

ABD'de 1. el konut satışları Aralık'ta geriledi

abdde-1-el-konut-satislari-aralikta-geriledi ABD'de 1. el konut satışları, Aralık ayında yüzde 10.4 oranında gerileyerek 536 bin olarak gerçekleşti.

'Brexit'in ABD'ye etkilerini değerlendirmek için henüz erken'

brexitin-abdye-etkilerini-degerlendirmek-icin-henuz-erken Fed Başkan Yardımcısı Fischer, ABD ekonomisinin şu an bir iki ay öncesine kıyasla daha iyi göründüğünü ancak Brexit'in etkilerini değerlendirmek için henüz erken olduğunu söyledi.

ABD'li ekonomistler Fed tutanaklarını değerlendirdi

abdli-ekonomistler-fed-tutanaklarini-degerlendirdi Amerikalı ekonomistler, Fed'in nisan toplantısına ait tutanaklarını değerlendirdi.

Suudi Arabistan'ın elindeki ABD devlet senedi tutarı açıklandı

-suudi-arabistanin-elindeki-abd-devlet-senedi-tutari-aciklandi ABD Hazine Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın sahip olduğu ABD devlet senedi tutarını ilk kez açıkladı. Suudi Arabistan'ın 116,8 milyar dolar değerinde ABD devlet senedini elinde tuttuğu bildirildi.

ABD'de fabrika siparişleri arttı

abdde-fabrika-siparisleri-artti ABD'de fabrika siparişleri martta yüzde 1,1 artarak beklentileri geride bıraktı.

Fitch'den ABD'li bankalara bilanço değerlendirmesi

fitchden-abdli-bankalara-bilanco-degerlendirmesi Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu Fitch Ratings, Amerikalı büyük bankaların bu yılın ilk çeyreğinde düşük gelen bilançolarını değerlendirdi.

Fed Başkanı Yellen: ABD'deki finansal şartlar büyümeyi daha az destekliyor

fed-baskani-yellen-abddeki-finansal-sartlar-buyumeyi-daha-az-destekliyor Fed Başkanı Yellen, “ABD’deki finansal şartlar, büyümeyi daha az destekler hale geldi. Bu gelişmeler kalıcı olursa ekonomik faaliyetleri ve iş gücü piyasasını baskılayabilir” dedi.

ABD'de "Jonas" kar fırtınası 3 milyar dolarlık gelir kaybına yol açtı

abdde-jonas-kar-firtinasi-3-milyar-dolarlik-gelir-kaybina-yol-acti ABD'nin doğu yakasını etkisi altına alan "Jonas" adlı kar fırtınasının yaklaşık 3 milyar dolarlık gelir kaybına yol açtığı tahmin ediliyor.

Amerika neden fırsatlar ülkesi?

amerika-neden-firsatlar-ulkesi İstanbul merkezli bir gayrimenkul inşaat firmasının danışmanı olarak 2 aya yakın bir zamandır, daha önce 2 yıla yakın finans mastırı yapmak için bulunduğum (Boston) Amerika Birleşik Devletleri'nde ama

ABD'li sağlık devi Opakim'i alıyor

abdli-saglik-devi-opakimi-aliyor Türkiye'de son dönemde yabancı yatırımcıların ilgi gösterdiği sağlıkta bir dev daha yatırıma geldi. ABD'nin en büyük sağlık şirketlerinden olan Saint Jude Medical, Türkiye'ye satın alma ile girdi.

Asya hisseleri ‘ABD büyümesi’ ile yükselişi 3. güne taşıyor

asya-hisseleri-abd-buyumesi-ile-yukselisi-3-gune-tasiyor Asya hisseleri, ABD ekonomisinin beklentilerden hızlı büyüdüğünü gösteren verinin ardından yükselişi 3. güne taşıyor

ABD'li borsacılarla Ukraynalı korsanların işbirliği

abdli-borsacilarla-ukraynali-korsanlarin-isbirligi Bilgileri sızan şirketler arasında Ford, Hewlett-Packard ve Caterpillar da bulunuyor. İlk aşamada olayla ilgili 9 zanlıdan 5’i gözaltına alındı