Haber Tahtası

GÜNCEL

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: Amerika’dan Venezuela’ya operasyon tehdidi savruluyor

venezuela-devlet-baskani-maduro-amerikadan-venezuelaya-operasyon-tehdidi-savruluyor Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Amerika’dan Venezuela’ya askeri operasyon ihtimali tehdidi savrulduğunu ve bir askeri operasyon ya da müdahaleyi haklı çıkartmak için kötü bir propaganda

Trump'ın tweeti Amazon'a 6 milyar dolara mal oldu

trumpin-tweeti-amazona-6-milyar-dolara-mal-oldu 2015 yılı sonlarında Trump ile Amazon'un CEO'su Jeff Bezos arasında başlayan tartışma, ABD Başkanı Trump'ın son açıklamalarıyla iyice kızıştı.

ABD'nin Londra Büyükelçisi Donald Trump'a 'kazık' attı!

abdnin-londra-buyukelcisi-donald-trumpa-kazik-atti ABD'nin Londra Büyükelçisi, Donald Trump'ın eleştirdiği Londra Belediyesi Başkanı Sadık Han'a destek verdi.

ABD'de cami kundaklandı

abdde-cami-kundaklandi ABD'nin Florida eyaletinde bir Cami kundaklandı, olayda can kaybı ya da yaralanan olmadı.

Kanada Vizesi

kanada-vizesi Kanada’ya herhangi bir sebepten dolayı gitmek isteyen kişilerin kanada vizesi için belirli evrakları yanında bulundurması gerekiyor.

ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Davis: Türkiye ile ABD'nin ilişkileri iyi olmak zorunda

abdnin-istanbul-baskonsolosu-davis-turkiye-ile-abdnin-iliskileri-iyi-olmak-zorunda ABD'nin yeni İstanbul Başkonsolosu Davis, "Demokrat ve istikrarlı bir Orta Doğu için Türkiye ile ABD'nin iyi ilişkilerinin iyi olmaması gibi bir seçenek olamaz. İyi olmak zorunda." dedi.

ABD'deki bıçaklı saldırıyı DAİŞ üstlendi

abddeki-bicakli-saldiriyi-dais-ustlendi ABD'nin Minnesota eyaletindeki bir alışveriş merkezinde 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bıçaklı saldırıyı terör örgütü DAİŞ üstlendi.

ABD Başkan Yardımcısı Biden'den 'Gülen' açıklaması

abd-baskan-yardimcisi-bidenden-gulen-aciklamasi Başbakan Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Biden telefonda görüştü.

ABD Başkan Yardımcısı Biden'den 'Gülen' açıklaması

abd-baskan-yardimcisi-bidenden-gulen-aciklamasi Başbakan Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Biden telefonda görüştü.

Biden Obama'nın Suriye politikasını eleştiren diplomatları eleştirdi

biden-obamanin-suriye-politikasini-elestiren-diplomatlari-elestirdi ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ABD Dışişleri Bakanlığında görev yapan ve Obama'nın Suriye politikasını eleştiren bir yazı kaleme alan 51 diplomatı eleştirdi.

AA'nın 'Anadolu Dünya Raporu Haber Paketi' ABD'de tanıtıldı

aanin-anadolu-dunya-raporu-haber-paketi-abdde-tanitildi AA'nın İslam dünyasındaki gelişmeleri kapsayacak yeni ürünü "Anadolu Dünya Raporu Haber Paketi"nin tanıtımı, Baltimore'da binlerce Müslümanı bir araya getiren ICNA-MAS toplantısında yapıldı.

İran Uzmanlar Meclisi ABD'ye karşı 'ezici' cevap istedi

iran-uzmanlar-meclisi-abdye-karsi-ezici-cevap-istedi İran'ın Uzmanlar Meclisi, aşırı muhafazakar kimliğiyle tanınan Ayetullah Cenneti'nin başkanlığında yaptığı toplantıda, Cumhurbaşkanı Ruhani'ye "ABD'ye taviz vermekten kaçınması" çağrısında

Sudan, ABD maslahatgüzarını bakanlığa çağırdı

sudan-abd-maslahatguzarini-bakanliga-cagirdi Sudan Dışişleri Bakanlığının, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı Sudanlı yetkililere vize vermemesi üzerine ABD’nin Hartum Maslahatgüzarı'nı bakanlığa çağırdığı bildirildi.

ABD Başkanı Obama: ABD'nin Esed rejimini devirmesi hata olurdu

abd-baskani-obama-abdnin-esed-rejimini-devirmesi-hata-olurdu ABD Başkanı Obama, Suriye’deki krizin sadece askeri müdahale ile çözülemeyeceğini belirterek, “ABD, İngiltere veya herhangi bir batılı güç kombinasyonunun Suriye’ye kara gücü göndermesi ve Esed

ABD, Suriyeli yardım kuruluşu başkanını ülkeye almadı

abd-suriyeli-yardim-kurulusu-baskanini-ulkeye-almadi Suriye Sivil Savunma Birimi Başkanı Salih’in, Suriye’de yaptıkları insani yardımlardan dolayı kendisine verilecek ödülü almak için geldiği ABD’ye alınmadığı bildirildi.

Rus uçaklarından ABD gemisine taciz

rus-ucaklarindan-abd-gemisine-taciz ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, iki Rus uçağının Baltık Denizi'nde uluslararası sularda seyreden ABD güdümlü füze destroyeri üzerinde defalarca tehlikeli şekilde alçak uçuş yaptığını

ABD o kampı yerle bir etti

abd-o-kampi-yerle-bir-etti ABD Savunma Bakanlığı, Somali'de Eş-Şebab militanlarının kullandığı bir kampın vurulduğunu, hava saldırısında 12 militanın öldürüldüğünü bildirdi.

İstismara karşı çözüm ABD modeli

istismara-karsi-cozum-abd-modeli Çocuğa yönelik cinsel istismarların önlenebilmesi için pedofililerin hadım edilmesi gerektiğini savunan Şarman, “ABD’de kimyasal hadım etme ve suçlunun toplum önünde ifşa cezası söz konusu”

Iraklılar ABD’nin DAİŞ’i desteklediğini düşünüyor

iraklilar-abdnin-daisi-destekledigini-dusunuyor ABD Dışişleri Bakanlığının raporu Iraklıların üçte birinin ABD’nin terör örgütü DAİŞ’i gizlice desteklediğini düşündüğünü ortaya koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'deki yatırımcılara davet

cumhurbaskani-erdogandan-abddeki-yatirimcilara-davet Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki şirketleri Türkiye'ye daha fazla yatırım yapmaya davet etti.