Haber Tahtası

Obama: Müslümanların Tek Tipleştirilmesini Reddediyoruz

-obama-muslumanlarin-tek-tiplestirilmesini-reddediyoruz

Uluslararası yatırımcıların, ABD piyasalarının yükseliş göstereceğine yönelik güveni 5 yıldan uzun bir süreden bu yana en yüksek seviyeye ulaştı
21 Ocak 2015 Çarşamba 23:01

Abd Başkanı Barack Obama, Amerikan başkanlarının geleneksel olarak her yıl Kongre'de yaptıkları 'Birliğin Durumu' konuşmasında, Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddetmeyi sürdürdüklerini söyledi.

KONUŞMASI SIK SIK KESİLDİ

Abd Başkanı Barack Obama, her yıl geleneksel olarak Kongre'de yapılan 'Birliğin Durumu' konuşmasında Abd'nin ekonomik duraklamalar ve savaşların ardından yeni bir sayfa açmayı başardığını söyledi. Abd'nin ekonomik durumu ve istihdam konularına değinen ve ülkede yaşanan olumlu gelişmeleri sıralayan Obama'nın, konukların alkışlarıyla sık sık kesilen 45 dakika olarak planlanan konuşması,1 saat 10 dakikayı buldu.

Obama, yönetiminin Sağlık sigortası, Mali denetim ve göç gibi konulardaki başarılarını tehdit edecek her tür yasa tasarısını ise veto edeceğini belirtti.

"MÜSLÜMANLARIN TEK TİPLEŞTİRİLMESİNİ REDDETMEYİ SÜRDÜRÜYORUZ"

Barack Obama konuşmasında, insanın saygınlığına önem verdiklerini, bu nedenle Yahudi karşıtlığına karşı çıktıklarını belirterek, "Bu yüzden, çoğunluğu bizle barış için sorumluluğu paylaşan Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddetmeyi sürdürüyoruz" dedi

kaynak: http://www.haberler.com/obama-muslumanlarin-saldirgan-bir-bicimde-tek-6887794-haberi/


Haber okunma sayısı: 2207Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ