Haber Tahtası

ABD'de 'Paralel Devlet İstemiyoruz' protestosu

abdde-paralel-devlet-istemiyoruz-protestosu

ABD'deki Türkler, New York'ta Paralel Devlet İstemiyoruz adlı bir miting düzenleyerek, paralel yapının ABD'deki Türkiye Cumhuriyeti karşıtı faaliyetlerini protesto etti.
12 Ocak 2015 Pazartesi 14:20

Abd'deki Türkler, New York'ta "Paralel Devlet İstemiyoruz" adlı bir miting düzenleyerek, "paralel yapı"nın Abd'deki Türkiye Cumhuriyeti karşıtı faaliyetlerini protesto etti. 

Birleşmiş Milletler'in karşısındaki Dag Hammarskjöld Park'ta düzenlenen mitinge, ABD'deki Türk toplumunun yanı sıra Azerbaycan ve Ahıska Türkleri ile Boşnak ve Arap gruplar da katıldı. Grupların temsilcileri, "paralel yapı"nın Türkiye karşıtı faaliyetlerini kınadı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan gösteride, Fransa'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler de anıldı.

Mitingi düzenleyen "Türkiye'de Paralel Devlet İstemiyoruz" adlı platform adına konuşan Amerikalı Türk Necati Özer, "Kocaman bir imparatorluğun bakiyesi olan Anadolumuzda bizleri bölmeye çalışanların diyarıgurbette de oyunlarının farkındayız ve bu oyunlara teslim olmayacak bir ruh ve bilince sahip olduğumuzu kararlılıkla ifade ediyoruz" dedi. Ahıska Türk Amerikan Toplum Merkezi Başkanı İslam Şahbandarov da konuşmasında, "Biz buraya ne korumaya, ne savunmaya geldik. Biz buraya bugün hakkın yanında durmaya geldik" ifadesini kullandı.

 

http://www.haberler.com/abd-de-paralel-devlet-istemiyoruz-mitingi-6858567-haberi/Haber okunma sayısı: 2242Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ