Haber Tahtası

SAĞLIK

Kansere tedavi bulundu

kansere-tedavi-bulundu Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, kanseri yenecek bir ilaç geliştirdiklerini açıkladı.

ALZHEİMER'I YAVAŞLATAN HAP TANITILDI

Alzheimer tedavisinde kullanılabilecek yeni bir ilaç tanıtıldı. Amerika'daki Eli Lilly and Co şirketinin geliştirdiği “Solanezumab” adındaki ilacın Alzheimer hastalığının gelişimini yavaşlattığı

ABD'den nargile araştırması

abdden-nargile-arastirmasi ABD’deki San Diego Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırma nargile dumanında lösemiye yakalanma riskini artıran ve kadınların adet düzeninde bozulmalara neden olabilen

ABD bilim adamları araştırdı!

-abd-bilim-adamlari-arastirdi- Uzun ömrün sırrı genlerle açıklanamadı. ABD'de yapılan bir araştırma, uzun ömürlü ebeveynlere sahip olanların yaşam süresinin bundan etkilenmeyebileceğini gösterdi.

ABD'den, önemli bilimsel araştırma

abdden-onemli-bilimsel-arastirma ABD'de yapılan bir bilimsel çalışma, kakaodan elde edilen flavanol adlı maddenin yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan hafıza kaybı sorununu giderebileceğini gösterdi.

ABD’deki Ebola şüphelisi hemşireye müjdeli haber

abddeki-ebola-suphelisi-hemsireye-mujdeli-haber Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Maine eyaleti yargıcı, Sierra Leone’de Ebola hastalarını tedavi ettikten sonra ülkesine dönen Amerikalı hemşire Kaci Hickox’un seyahat edebileceğine hükmetti.

New York’ta Ebola Vakası

new-yorkta-ebola-vakasi- Gine’de Ebola hastalarını tedavi eden Amerikalı bir doktorun New York’a döndükten 10 gün sonra Ebola virüsü taşıdığı belirlendi. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio karantinaya alınan doktor

Amerika'da 4.Ebola Vakası!

amerikada-4ebola-vakasi Ebola hastalarının tedavisi için gittiği Afrika ülkesi Gine'den New York'a dönen doktora Ebola teşhisi kondu.

Obama "salgına dönüşme riski çok düşük"

obama-salgina-donusme-riski-cok-dusuk Başkan Barack Obama gerekli önlemlerin alınması durumunda Ebola hastalığının Amerika’da salgına dönüşme riskinin çok düşük olduğunu açıkladı.

Ebola Amerika'da can aldı!

ebola-amerikada-can-aldi 20 Eylül'de Amerika'ya giriş yapan Liberyalı Thomas Eric Duncan Teksas'ın Dallas kentinde 10 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

John F. Kennedy'de ebola taraması başladı!

john-f-kennedyde-ebola-taramasi-basladi Amerikalı yetkililer, yurtdışından gelen yolculara yönelik olarak New York John F. Kennedy Havalimanı’nda ebola taraması başlattı.

Baba ilgiliyse çocuklar uslu oluyor!

baba-ilgiliyse-cocuklar-uslu-oluyor Babaların, daha ilk 12 ayında bebeklerine gösterdikleri ilgi ve sevgi davranışlarını etkiliyor.

Hacettepe hakkında YÖK'e suç duyurusu

hacettepe-hakkinda-yoke-suc-duyurusu- Hacettepe Üniversitesi'nde ilk kez gerçekleştirilen çift kol ve bacak naklinin ardından Şevket Çavdar hayatını kaybetmişti. Sağlık Bakanlığı nakilllerle ilgili YÖK'e suç duyurusunda bulundu.