Haber Tahtası

7. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi

7-ulusal-endokrin-cerrahi-kongresi


22 Nisan 2015 Çarşamba 17:06

 Endokrin Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Serdar TezelmanTürkiye'nin, tiroid ve paratiroid cerrahisinde söz sahibi olduğunu bildirdi.  

Endokrin Cerrahisi Derneğinin 2 yılda bir düzenlediği "Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi"nin 7'ncisi, Antalya'da başladı.

Dernek Başkanı Tezelman, AA muhabirine, ülke genelinde endokrin cerrahisine merak duymuş genel cerrahları eğitmek ve güncel bilgileri paylaşmayı amaçladıklarını, kongre kapsamında çeşitli kurslar düzenleyerek, cerrahların mesleki ilerlemelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Tiroid ve böbrek üstü bezlerinin güncel tedavi yaklaşımlarının değerlendirileceği kongrede ABD, Almanya ve İspanya'dan deneyimli 4 katılımcının bulunduğunu kaydeden Tezelman, kongreye, ülke genelinden 250 genel cerrahın katıldığını bildirdi. Tezelman, "Endokrin cerrahisinde dünyada saygın bir yerdeyiz. Türkiye'de çok sayıda yapılan ameliyatların başında tiroid ve paratiroid cerrahisi gelir. Bu konuda gerçekten söz sahibi bir ülkeyiz" diye konuştu.

Serdar TezelmanAvrupa Endokrin Cerrahisi Derneğinin 6. Toplantısı'nın, 19-21 Mayıs 2016'da İstanbul'da yapılacağını kaydetti.7. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi, 26 Nisan'da sona erecek.

 


Haber okunma sayısı: 1614

Haberin etiketleri:

amerika, cerrahi, dernek


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ