Haber Tahtası

SİYASET

Türkiye ve ABD: Geçmiş, bugün ve yarın

turkiye-ve-abd-gecmis-bugun-ve-yarin Türkiye'nin daimi itirazlarına rağmen ABD'nin PKK konusunda vermek üzere göründüğü imaj, Türk-Amerikan ilişkilerini tayin eden NATO ittifakının lafzına ve ruhuna uymuyor.

'ABD Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar içeren ciddi adımlar planlıyor'

abd-kuzey-koreye-yeni-yaptirimlar-iceren-ciddi-adimlar-planliyor ABD Başkanı Obama, nükleer silah denemesi yapan Kuzey Kore'nin bu eyleminin sonuçları olacağını göstermek için Pyongyang yönetimine yönelik yeni yaptırımları da içeren birtakım ciddi adımlar

ABD'nin başkan adaylarından İsrail'e destek

abdnin-baskan-adaylarindan-israile-destek ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi başkan adayları Yahudi lobi kuruluşunun toplantısında İsrail'e destek mesajları verdi.

'Trump'ın adaylığının ABD için derin sonuçları olur'

trumpin-adayliginin-abd-icin-derin-sonuclari-olur ABD’de 2012’deki başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olan Romney, aday olmak için kampanya yürüten Trump’ın adaylığının ABD için derin sonuçları olacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Amerikan devleti küçücük bir terör örgütünden medet umar hale geldi

basbakan-yardimcisi-akdogan-amerikan-devleti-kucucuk-bir-teror-orgutunden-medet-umar-hale-geldi Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Amerikan devleti küçücük bir terör örgütünden medet umar hale geldi

ABD Savunma Bakanı Carter: Bu tür haberler çok memnuniyet verici

abd-savunma-bakani-carter-bu-tur-haberler-cok-memnuniyet-verici ABD Savunma Bakanı Carter, Suudi Arabistan’ın terör örgütü DAEŞ’e karşı uluslararası koalisyona kara kuvvetleriyle katılma fikrini “memnuniyetle karşıladığını” belirtti.

ABD’de başkan aday adayları kozlarını paylaştı

abdde-baskan-aday-adaylari-kozlarini-paylasti ABD’de, kasım ayında düzenlenecek başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin aday adayları, Iowa eyaletinde yapılacak ön seçimler öncesinde televizyon açık oturumunda karşı karşıya geldi.

'ABD bölgedeki dostlarının yanında duracaktır'

abd-bolgedeki-dostlarinin-yaninda-duracaktir Kerry, İran ile Suudi Arabistan arasındaki krizle ilgili olarak, ABD'nin dostlarının yanında duracağını, fakat daha fazla diplomasinin işlediğini de görmek istediklerini söyledi.

ABD'den Kuzey Kore’ye yaptırım hazırlığı

abdden-kuzey-koreye-yaptirim-hazirligi ABD Kongresinin, "Hidrojen bombası denediğini" iddia edilen Kuzey Kore’ye yeni yaptırımlar getirecek tasarı üzerinde çalıştığı bildirildi.

ABD: DAEŞ'e karşı Esad güçleriyle çalışabiliriz

abd-daese-karsi-esad-gucleriyle-calisabiliriz ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye rejimiyle DAEŞ'e karşı birlikte hareket edebileceklerini söyledi.

ABD'den flaş açıklama: O isim öldürüldü

abdden-flas-aciklama-o-isim-olduruldu ABD’nin IŞİD’e karşı Irak ve Suriye’de yürüttüğü Doğal Kararlılık Operasyonu’nun sözcüsü Albay Steve Warren, dün gece 3 adet insansız hava aracı (Drone) ile hedef alınan ve kamuoyunda

İran Uzlaşması Rusya'yla İşbirliği Getirir mi?

iran-uzlasmasi-rusyayla-isbirligi-getirir-mi MOSKOVA— ABD ile Rusya’nın, İran’ın nükleer programıyla ilgili işbirliği, başka konularda da daha fazla işbirliği yapma umutlarını artırdı. Ancak uzmanlar, herhangi bir ilerleme olması halinde

Amerika, Türkiye'nin IŞİD'le mücadelesini övdü

amerika-turkiyenin-isidle-mucadelesini-ovdu Türkiye'nin IŞİD'e karşı yeterince mücadele etmediği eleştirilerine yanıt ABD'den geldi.