Haber Tahtası

SİYASET

ABD Başkanı Trump'tan Türkiye'ye teşekkür

abd-baskani-trumptan-turkiyeye-tesekkur ABD Başkanı Trump "Ürdün Türkiye ve Lübnan'a mültecilere ev sahipliği yaptıkları için özellikle teşekkür ediyoruz." dedi.

ABD uzmanı Minşavi: ABD'nin Mısır'a yardımları dondurması Kahire'ye bir uyarıdır

abd-uzmani-minsavi-abdnin-misira-yardimlari-dondurmasi-kahireye-bir-uyaridir ABD uzmanı Minşavi, "ABD'nin Mısır ile gerginlik yaratma çabası yok. Böyle bir gerginlikten de memnun olmaz. Bunlar Kahire'nin kulağını çekmek amaçlı geçici kararlar" dedi.

'Gülen'in bağışlarına bakacağız'

gulenin-bagislarina-bakacagiz ABD'de 8 Kasım'da gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri öncesi konuşan Donald Trump'ın danışmanı Walid Phares, Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu söyledi. Phares, FETÖ ile ilgili

Hillary Clinton ABD’nin ilk kadın başkan adayı

hillary-clinton-abdnin-ilk-kadin-baskan-adayi ABD’nin eski ‘First Lady’si, New York Senatörü ve Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton, ülkesinin ilk kadın başkan adayı olarak tarihe geçti.

Trump’ın Başkan Yardımcısı Adayı Mike Pence mi?

trumpin-baskan-yardimcisi-adayi-mike-pence-mi Amerikan medyası Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump’ın 57 yaşındaki Indiana Valisi Mike Pence’i başkan yardımcısı adayı olarak seçtiğini öne sürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aksünger: ABD başkanlığı kendi içinde 150 yılda bir yere getirmiş

chp-genel-baskan-yardimcisi-aksunger-abd-baskanligi-kendi-icinde-150-yilda-bir-yere-getirmis CHP Genel Başkan Yardımcısı Aksünger "ABD tipi" başkanlık tartışmalarına ilişkin, "ABD bunu kendi içinde 150 yılda bir yere getirmiş. Bizde de demokrasiyi, laikliği, temel hak ve hürriyetleri, eşit

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Ryan, Trump'ı destekleyecek

abd-temsilciler-meclisi-baskani-ryan-trumpi-destekleyecek ABD’de Cumhuriyetçilerin önemli liderlerinden Temsilciler Meclisi Başkanı Ryan, partisinin tek başkan adayı Donald Trump’ı destekleyeceğini açıkladı.

ABD ile Rusya arasında 'keşif uçuşu' krizi

abd-ile-rusya-arasinda-kesif-ucusu-krizi Rusya Savunma Bakanlığı, ABD'ye ait RC-135 tipi uçağın 22 Mayıs'ta Japon Denizi üzerinde "keşif uçuşu" yaparken Rusya sınırına yaklaştığını açıkladı.

ABD: Askerlerimiz Libya'ya her an girebilir

abd-askerlerimiz-libyaya-her-an-girebilir ABD Genelkurmay Başkanı Joe Dunford, ABD askerlerini hazırlık yaptığını ve askerlerin her an Libya'ya dağıtılabileceğini açıkladı.

ABD yönetimi Ankara'daki terör saldırısını kınadı

abd-yonetimi-ankaradaki-teror-saldirisini-kinadi ABD yönetimi, Ankara'daki terör saldırısını şiddetle kınadığını belirtti.

ABD’de 4 eyalette ön seçim yapıldı

abdde-4-eyalette-on-secim-yapildi ABD’de Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin başkanlık yarışına dört eyalette yapılan ön seçimlerle devam edildi.

ABD'de 9 hamile kadında Zika virüsü

abdde-9-hamile-kadinda-zika-virusu ABD sağlık yetkilileri 9 hamile kadının Zika virüsü taşıdığını teyid ederek, virüslü hamile kadınlarda doğum kusurları ve düşüklerin bunu belgelediğini bildirdi.

Suriye uzmanı Lister: Türkiye NATO üyesi olarak ABD'nin eylemlerini sorgulayabilir

suriye-uzmani-lister-turkiye-nato-uyesi-olarak-abdnin-eylemlerini-sorgulayabilir Suriye uzmanı Charles Lister, Türkiye'nin NATO üyesi olarak ABD'nin eylemlerini sorgulama hakkına sahip olduğunu söyledi.

İtalya ile ABD arasında dinleme krizi

italya-ile-abd-arasinda-dinleme-krizi İtalya Dışişleri Bakanlığı, Berlusconi hükümetinin ABD Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından dinlendiği iddialarına açıklık getirmesi için ABD’nin Roma Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Clapper: İran terörü destekleyen ülkelerin başında geliyor

abd-ulusal-istihbarat-direktoru-clapper-iran-teroru-destekleyen-ulkelerin-basinda-geliyor ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Clapper, “İran, terörü destekleyen ülkelerin başında gelmeye devam ediyor. İran’ın terör ortaklarından Hizbullah, ABD’nin ve ortaklarının menfaatlerine bir

ABD Kongre üyelerinden Müslümanlara destek

abd-kongre-uyelerinden-muslumanlara-destek ABD Kongresinin ilk Müslüman temsilcisi Ellison ve Florida temsilcisi Schultz, Kongre üyelerinden, ABD Başkanı Obama'nın bugünkü konuşması için Müslüman arkadaşlarını Meclis'e davet etmelerini istedi.

Trump'ın yeni hedefi, rakibi Cruz oldu

trumpin-yeni-hedefi-rakibi-cruz-oldu Donald Trump bu kez de aynı partiden yarıştığı aday adayı Cruz'u doğum yeri nedeniyle hedef aldı.

ABD'den İran'a yeni yaptırım hazırlığı

abdden-irana-yeni-yaptirim-hazirligi ABD yönetiminin, balistik füze denemelerinden dolayı Tahran yönetimine karşı bazı yaptırımları gözden geçirdiği bildirildi.

FETÖ'nün sağ koluna ABD şoku

fetonun-sag-koluna-abd-soku FETÖ'nün iki numaralı ismi "Uzun" lakaplı Cevdet Türkyolu'nun, 25 aydır ABD'den oturma izni alamadığı anlaşıldı. Olay, Türkyolu'nun kendisini kabul etmeyen kurumlara açtığı davayla ortaya çıktı

Çin'den ABD'ye savaş tehdidi

cinden-abdye-savas-tehdidi ABD donanmasına ait USS Lassen isimli geminin Çin'in Güney Çin Denizi'nde kurduğu Subi Reef isimli yapay adaya 12 deniz mili yaklaşmasının ardından